دوشنبه | اسفند ۷, ۱۳۹۶

فیتیله اسم رمز آتش افروزی

پریروز (یکشنبه) کامنتی زیر پستی از دوستان نوشتم در این باره:

این کار (ساخت برنامه توهین آمیز در باره آذری زبان ها و بزرگ نمایی آن)، توطئه ی صدا و سیما برای بازی با احساسات آذری زبان ها و سوء استفاده از آن ها برای ایجاد آشوب در کشور است. منظورم این است که صدا و سیما این برنامه را ساخته که در بوق و کرنا کند تا آشوب به پا شود.

نحله ای که امروزه بقایای آن «جبهه پایداری» نامیده می شود، تلاش همه جانبه ای در تخریب برجام و خرد نمون نتایج حاصل از برجام انجام داد که در نهایت شکست خورد! حالا امروز چند ماه مانده به انتخابات مجلس و زمانی که سر ِ برجام از دست داده و اندک زمانی که برای حفظ کرسی های خودش در مجلس دارد. افول قدرت و بی پشتوانه ماندن این گروه، آشکار شده است. و مانده اند با زمانی اندک و تنها پایگاهی که در دست دارند (رئیس جدید صدا و سیما از نزدیکان این نحله است.)

تصور من این است که این بار دست به «خودزنی» و حرکتی «شبه انتحاری» زده اند. چیزی مثل تلاش برای ضربه فنی کردن حریفی که چند امتیاز جلو تر است و زمان زیادی از کشتی باقی نمانده.

رویدادی که رخ داده، شبیه کاری است که چند سال پیش سر کاریکاتور مانا نیستانی (که هنوز هم به عنوان یک آذری زبان از برخورد ناشایستی که در آن زمان با او شد شرمسارم) انجام دادند و شنقصه کردند.

نفس این کار (برافروختن و سوء استفاده از احساسات آذری ها) بسیار خائنانه تر و سبعانه تر از توهینی است که در این برنامه به کار برده شده است. از همشهریان و هم زبانانم تقاضا دارم در دام این توطئه ی کثیف این گروه نغلتیم و آرامش را حفظ کنیم.

این ها دشمنان قسم خورده ی ترک ها و فارس ها و کرد ها و لر ها و بلوچ ها و مازندرانی ها و گیلک ها و تالش ها و همه اقوام ایرانی هستند. خواسته شان این است که آذری زبان ها به خیابان ها بیایند و ماشین و سطل زباله و بانک آتش بزنند تا اخلال ایجاد شود. ما این کار را نخواهیم کرد. ما اگر بخواهیم کاری انجام بدهیم، آن است که این گروه را به انزوا ببریم.

به طور مثال: کاری می کنیم که هیچ کس رغبت نکند به صدا و سیما آگهی بازرگانی بدهد. کافی است ما ایرانی ها هیچ کالایی که صدا و سیما آگهی اش را پخش می کند نخریم! آن گاه است که می فهمند ضرب شست یعنی چه!

 

پریشب دیدم که تلویزیون دارد به این موضوع دامن می زند. دیروز هم دیدم که تلویزیون ناآرامی های شهرهای آذری را پوشش می دهد. هرگز توی نا آرامی های دیگر پوشش خبری و تصویری از بطن ماجرا پخش نمی کرد تلویزیون. یا دستکم با تاخیر خیلی زیاد آن هم نه در قالب خبر بلکه در قالب یک تحلیل جانبدارانه تصویرهایی از نا آرامی ها نشان می داد. من بر این باور هستم که صدا و سیما وارد بازی خطرناکی شده. نا آرام شدن کشور.

{کامنت یکی از دوستان در بحثی که دیشب در گروهی در گرفت در تایید این نظر من:}

نگران طرحی هستم که احساس میکنم در اینده تلاش خواهد کرد ایران را شبیه سوریه متلاشی کند . ابزار این طرح افراطگرایی مذهبی در مقابل افراط گرایی لائیک میباشد که متاسفانه هردو موجود می باشد.

{ادامه صحبت من:}

اقدام صدا و سیما به عنوان پایگاه اصلی جبهه پایداری، در راستای آن اقدامات تخریبی است که منتج به تجزیه ایران می شد. تئوری گماشته بودن عناصری در دولت پیشین، با تخریب های عامدانه در ایران برای فلج کردن اقتصاد ایران بود که در ادامه به تجزیه ایران و جدا شدن منطقه نفت خیز می انجامید.

این پروسه با تغییر دولت متوقف شد که با این اقدامات ایذایی از سر گرفته شده است.

به هر حال یک شمشیر دو لبه دارد. همیشه این احتمال وجود دارد که آن یکی لبه ی شمشیر، به کسی که چنین حمله ی خطرناکی را شروع کرده آسیب برساند. کسانی که چنین توطئه ی خونینی را شروع کرده اند خودشان هم در معرض خطر هستند.
به نظرم وقتش است که در دنیای رسانه های مجازی نوک پیکان حمله ها به طرف صدا و سیما گرفته شود.

یک تئوری وجود دارد که اقدام های دولت پیشین را عامدانه در راستای تخریب و توقف زیرساخت ها و پیشرفت های زیربنایی ایران می داند. حقایقی در باره ی واردات غیر ضروری گندم در سال هشتاد و چهار و هشتاد و پنج منتشر شده که منجر به فاسد شدن گندم های تولید داخل و توقف و شکست پروسه خودکفایی گندم شد. در کنار توقف فاحش روند پیشرفت پروژه های پارس جنوبی و صنایع پتروشیمی در عسلویه، که در عمل باعث شد که واحد های در حال ساخت کارخانجات پتروشیمی، با درصدهای پیشرفت فیزیکی بالا، طبق برنامه زمانی به بهره برداری نرسند. (و تا کنون نیز نرسیده اند) و سایر موارد {که در این مُقال! نمی گنجد}
ایجاد تشنج های آشکار در روابط بین الملل و ایجاد شرایطی برای تحریم ایران و اقداماتی برای نابود سازی، حیف و میل یا مسدود شدن درآمدهای نفتی ایران در سالهای طلائی افزایش درآمد نفت در سال های دوره اول ریاست جمهوری احمدی نژاد؛ و … صحت این فرضیه را تقویت می کنند.

«سرافراز» دیشب عذرخواهی کرد و خیلی هم بازتاب داده شد عذرخواهی اش. اما اگر فردا این نا آرامی ها به آشوب و آتش زدن بانک و … بکشد، به نوعی اوضاع کشور آشوب زده می شود و شورای عالی امنیت ملی را درگیر می کند. در این وضعیت، « فیتیله » فراموش می شود و آتش است که سرایت می کند. اصلن انتخاب برنامه ای به اسم «فتیله» هم خودش نوعی اسم رمز است برای همین بر افروختن آتش!

Tagged with: