دوشنبه | اسفند ۷, ۱۳۹۶

اس سیکس و سیکس اس و پراید چهار میلیونی

خواهشی از دوستان دارم. این پست هایی را که در شبکه های اجتماعی می بینید مردم را به خاطر این که رفته اند خودرو قسطی خریده اند مسخره می کند؛ بازنشر نکنید. ما حق نداریم چیزی را که درست می پنداریم حق بدانیم و بقیه را احمق و بی شعور و فریب خورده فرض کنیم.
شاید کسی به همین وام شانزده درصدی احتیاج دارد. وام با این بهره سالهاست که پرداخت نشده. تا چند وقت پیش خیلی ها دنبال وام با بهره های بیست و هشت و سی درصد هم بودند که گیرشان نمی آمد.
اگر تمکن مالی دارید که خودرو خارجی را نقد بخرید مبارکتان باشد. شاید عده ای ندارند. شاید عده ای شش هفت میلیون تومان بیشتر ندارند. بقیه ی پول را هم کار می کنند و ظرف چهار سال خرد خرد پس می دهند.
قرار نیست مردم را به خاطر پول نداشتن یا به خاطر فقرشان مسخره کنیم. و قرار نیست وقتی عموم جامعه کاری می کند که به مذاق ما خوش نمی آید، شروع به فحاشی و لعنت پراکنی کنیم. این که ما مردم از همدیگر متنفر باشیم، هیچ چیز خوبی نیست.
وقتی گوشی موبایل مدل (سیکس اس پلاس) یا (اس سیکس پلاس) را سه میلیون و پانصد هزار تومان می خریم و می نشینیم دور هم کَل کَل اپل و سامسونگ راه می اندازیم، بالاغیرتن نگوییم قیمت واقعی پراید باید چهار میلیون تومان باشد! باز پراید کولر دارد، بخاری دارد، کمربند ایمنی دارد، فرمان دارد (فرمان جوی استیک هم برای گوشی تان بخرید کلی قیمتش است!) چهار پنج حلقه لاستیک دارد، برای اشانتیون یک نیم ست مبل راحتی هم گذاشته اند داخلش! آیفون و گلکسی که هیچکدامش را ندارد با تفاخر سه چهار میلیون تومن بالایش می دهیم!
پرانتزی باز می کنم و این مطلب را می بندم! خیلی جالب است که همین افرادی که معترض به اصل این نوع وام دادن بودند، بعد از گذشت شش روز دوباره معترض شدند که چرا این قدر زود متوقف کردید؟ باید شش ماه وام می دادید!
نگوییم که این وام ها بدبخت تان می کند و نگیرید و پراید برایتان چهل و پنج تومان تمام می شود! کسی که همه ی بیست و پنج میلیون تومان وام را بگیرد سر چهار سال در مجموع کمتر از سی و چهار میلیون تومان خواهد پرداخت. حالا پرایدی که قیمتش کمتر از کل وام مصوب است، چطور می شود چهل و پنج میلیون تومان؟
فکر می کنم این اقدام دولت، اقدامی تحسین بر انگیز بوده. به هر حال یارانه باید به بخش تولید هم اختصاص می یافت. می گوید پول را داخل بازار نمی ریزم که واسطه ها قیمت ها را دستکاری کنند و از کف مردم بیرون بکشند. خودم طبق تعرفه و روال در جای درستش هزینه می کنم!
ما در جریان جزئیات توافق دولت و خودروسازان بر سر نحوه پرداخت این پول و شرایطی که معین کرده نیستیم. اما یکی از مهم ترین صنایع تولید داخلی (هم از لحاظ رقم ریالی و هم از لحاظ مشاغل مرتبط با آن و اشتغال ناشی از آن) صنایع خودروسازی است. بسیاری از کارخانه های قطعه ساز با وضعیت فعلی دچار رکود و ورشکستگی شده اند. این اقدام باعث می شود که این کارخانه ها و کارگاه های تولیدی دوباره سفارش کار داشته باشند و رونق بگیرند.
در نظر بگیریم که بخشی از کاهش کیفیت و افزایش قیمت خودروهای فعلی (خانواده پژو ۴۰۵ و سمند و پراید و ۲۰۶) ناشی از سوء مدیریت و سوء استفاده بوده. بخش دیگر افت کیفیت به این دلیل بود که کمپانی های پژو و کیا و … همکاری خود را قطع کردند و رکود بازار، قطعه سازان داخلی را هم فلج کرد. چاره در جایگزینی قطعات اصلی با مشابه های بی کیفیت وارداتی از کشورهایی مثل چین بود که هنوز می شد از آن ها جنس وارد کرد!
(فراموش نکنیم اوج بی کیفیتی خودروها از زمانی شروع شد که یکی از همین آقایانی که امروز مدافع تحریم تولیدات داخلی هستند، خود، مدیر عامل سایپا بود! حالا برای ما شده اند ژورنالیست و نماینده ی مردم! هنوز هم از به خاطر آوردن تیتر چندش آور و ضد انسانی «بفرمایید شام» روزنامه وطن امروز بالای جنازه ی یک انسان فردای عملیات تروریستی پاریس، حالم بد می شود.)
با گشایش های اخیر، امیدوارم که با تعامل اخیر دولت و خودروسازان، دست نهادهای نظارتی در کنترل بیشتر کیفیت باز شود و شاهد محصولات بهتر و با کیفیت تری باشیم.
بسته تسهیلات دیگری در قالب کارت های اعتباری برای خرید کالاهای داخلی هم در راه است که باعث رونقی در سایر صنایع داخلی از جمله لوازم خانگی و … خواهد شد. این موضوع در مجموع به رونق در اشتغال خواهد انجامید و خب اشتغال نیز به وضعیت معیشت در کشور کمک شایان توجهی خواهد کرد.
البته که حق ما استفاده از بهترین و مرغوب ترین محصولات است. اما حذف تعرفه های گمرکی محصولات یا خودروهای وارداتی، باعث مرگ اشتغال خواهد شد. البته که من هم مثل همه، از این که سی و هفت سال عمرم را در «شرایط بحرانی و حساس کنونی» گذرانده ام هم خسته ام و هم عاصی. منتها چاره چیست؟ یا باید جمع می کردیم و می رفتیم استرالیا یا کانادا؛ یا باید بسازیم و سعی کنیم تا اوضاع را بهتر کنیم.

حکایت اس سیکس و سیکس اس و پراید چهار میلیونی