جمعه | اسفند ۴, ۱۳۹۶

شرکت در انتخابات

اگر نظام برای حفظ مشروعیتش نیاز به رای ما داشت یقین بدانید ما را وادار به شرکت در انتخابات می کرد.
خاطرمان هست سالهای گذشته بسیاری از ترس مشکل استخدام یا تایید بچه شان در کنکور یا گرفتن کوپن رای می دادند تا شناسنامه شان مهر بخورد. اگر امروز چنین نیست ساده ترین نتیجه گیری این است که نیازی نبوده
می ترسم مشارکت که پایین باشد بگویند حتمن به ما اطمینان دارید که شرکت نمی کنید و حتمن نظام جمهوری غربی است و به آن اعتقادی ندارید. و جمهوری اسلامی را تبدیل کنند به حکومت عدل اسلامی. و یک بار برای همیشه از گرفتاری انتخابات و رییس جمهور و دموکراسی خلاص شوند

۶ Comments

 1. روحانی جایگاه فوق العاده ممتاز و متمایزی پیدا کرده و به جرات می توانم بگویم هیچ کسی مورد اجماع این همه طیف نبوده است. عضو جامعه روحانیت مبارز که دبیر مجمع روحانیون مبارز خویینی ها و رفسنجانی و ناطق نوری و خاتمی و راست های مدرن. و حتا مشارکتی ها و خیلی های دیگر که زمانی رقیب جدی هم بودند همه حامی او شده اند.
  هیچ نمی خواهم چیز ناراحت کننده ای بگویم علی. ولی ساز و کارهای فعلی خیلی خیلی پیچیده تر از آن است که بخواهی ساده نتیجه گیری کنی. دعوای امروز دعوای میراث خواهی همه ی طیف های قدیمی نظام با شبه نظامی ها و نو میلیاردرهای نسل دوم است. بدیهی است که رهبر نیز متعلق به نسل اول است و خیری از حمایتش از نسل دوم ندیده.. ولایتی هم به همین دلیل نزدیک تر به اوست . امروز دیگر وضعیت موضع بازپس گیری حکومت از کوتاه قدان تازه به دوران رسیده است که بالقوه خطری برای خود ولایت فقیه هم شده اند.
  از طرفی قبول برد روحانی قبول برد نسل اول بر نسل دوم تلقی می شود. این امر موضوع را برای تصمیم گیری نظام در اعلام نتایج پیچیده می کند. و دولت روحانی با توجه به گستره وسیع حامیانش قدرت زیادی خواهد گرفت. و خواهد طلبید.

 2. علی آ

  یعنی واسه روحانی تقلب کنن !!! جدن اینطوری هم فکر می کنین !؟ روحانیییییییییی!!!

 3. ساعد

  تا تقلب هست زندگی باید کرد!

  • حکایت کسی یادم میاد که تو بازار بهش پشت پا زدن خورد زمین برای اینکه تو جمع ضایع نشه تا خونه سینه خیز رفت!
   حالا اگر رای ندهیم که بی تقلب برنده می شوند که؟ حد اقل بگذار باعث شویم با تقلب برنده شوند.

   • ساعد

    حالا اگه با تقلب برنده بشن چی گیر ما میاد ؟ !

    • دستاورد ما کم نیست. چون ما باعث شدیم که آنها تقلب کنند. تقلب که می دانی هم کار بدی است هم خطر دارد. دفعه ی پیش هم یه اخطار و درج در پرونده دارند. به هر حال این که مجبور شوند جلوی ما دروغ بگویند یعنی واهمه دارند.