چهارشنبه | اسفند ۲, ۱۳۹۶

برید یک جای گرم پیدا کنید

«تا حرف مذاکره پیش می‌آید می‌گویند ما می‌لرزیم. خب به جهنم؛ برید یک جای گرم پیدا کنید برای خودتون! چه کار کنیم ما»


و منتظر این روز بودم!
جخ چهار تا مذاکره کردیم یه مقدار پول زنده کردیم واسه تون حالا آب زیر پوستشون دویده دارن جفتک میندازن واسه ما!

نقد زبان شناسیک:

اگر آن ویرگول را برداریم می شود: به جهنم بروید یک جای گرم برای خود پیدا کنید.
می دانید که! جهنم پر از آتش است و گرم است و از لرزیدن خبری نیست!
این «به جهنم» هم، در مقابل ِ «به درک»، خودش به تنهایی جواب ِ خوبی است!
«می لرزید بروید جای گرم پیدا کنید» هم خیلی شکیل تر از «قطع نامه دون تون پاره شه» و «آبو بریز همونجا که می سوزه است»
«جای گرم» هم هم «نفس ات از جای گرم بلند می شه» است و هم اون یکی «جای گرم»!

۱۹ Comments

 1. منتظر شنیدن حرف های روحانی در روز استیضاح وزیرش باشید! مجلسی های «یکی به نعل و یکی به میخ» را در آچمز ِ بدی قرار دهد که مجبور شوند اعلام موضع کنند.
  مجلس هنوز لانه ی عده ای از بقایای دولت پیشین است که موفق شده اند طوری القا کنند که قدرت ِ زیادی در مجلس دارند. (یعنی القا کنند که کلا قدرت ِ زیادی دارند) در واقع این چنین نیست! یعنی عده ای دارند از انفعال و بی تفاوتی یِ نمایندگانی که موضع خاصی ندارند (اصولن در اندازه هایی نیستند که موضع پوضع داشته باشند!) و از صدقه سری جو بعد از هشتاد و هشت توانستند وارد مجلس شوند به نفع خودشان استفاده می کنند.
  چوب را که بلند کنی گربه دزده فرار می کنه!

  • پیش بینی ام در کامنت آخر درست از آب در نیامد! یعنی مجلس زهر خودش را ریخت! و انگاری که نتیجه معلوم باشد روحانی اصلن نیامد! این از معدود دفعه هایی است که پیش بینی ام در این چند وقت اخیر نادرست از آب در می آید! چه بدانم!

 2. وحید

  متاسفانه اون پولی که گفته میشه در دست ۶۰۰ نفره و معادل ۰٫۲۵ نقدینگی کشوره در دست چنین باندیه و اونها در جهت انتخابات مجلس بعدی هم ازش استفاده می کنن ، در واقع به این مجلس و مجلس های بعدی امیدی نیست. جای خالی لیاخف بد جوری احساس میشه

  • در باره منحل کردن مجلس هم دیروز داشتم فکر می کردم! نشدنی نیست. اما روحی که از سیاست ها و صحبت های رئیس دولت جدید دریافته ام آدم اهل صبر و مماشاتی است. اولین بار زمانی که در کنفرانس اول خبری اش در باره سوریه حرف زد نظرش این بود که بگذاریم این یک سال و خورده ای هم بگذرد تا انتخابات جدید در سوریه برگزار شود و تکلیف را روشن کند. الان هم به احتمال زیاد این یک سال و اندی را صبر می کند تا انتخابات جدید برگزار شود. اما مجلس این دوره را به نظرم نباید با مجلس ششم مقایسه کرد! آن مجلس ضعف مفرط اصلاح طلبان را در موارد بسیاری نشان داد و در عمل فرصتی بود که سوخت. اما مجلسی های دوره ی آتی به نظرم سازماندهی خیلی بهتری داشته باشند.
   و در باره ی اون ششصد نفر و اون نقدینگی، نظرم اینه که تعداد زیادی از صاحبان همین ثروت هم جزو کسانی هستند که منتظرند گشایشی بشود که راه این ها هم باز شود! می دانی که! باید پولی در میانه باشد که بشود چپاول اش کرد! شانزده ماه آخر دولت پیشین طوری شد که این ها هم چیزی نمی توانستند بچاپند! حالا این ها چشم شان به دست دولت جدید است که راهی باز شود و به کسب و کارشان برسند! برای همین است که تعامل می کنند! از بابت این ها من زیاد نگران نیستم!

 3. سام

  ظاهراً نمایندگان مجلس شکایتی به هیئت رئیسه مجلس دادند مبنی بر بی حرمت کردن جایگاه رئیس جمهوری از طرف آقای روحانی!!! احتمالا منظورشون استفاده از کلمات ناخوشایند بوده! این نماینده ها که خودشون می دونند اگه بخواهند روی رای مردم حساب کنند یه سال دیگه همه خونه نشین هستند، رقابت شدیدی رو در خودشیرینی و باز کردن جا در دل اصولگراها شروع کردند بلکه جیره و مواجبشون (قطعا منظورم چیزی بیشتر از حقوق مادام العمر نماینده ها هست) در آینده از راه های دیگری تامین بشه.

  • اتفاقن گویا اخبار ساعت دو تلویزیون دیروز «که تک و توکی که اخبار این ساعت را دیده ام دریافته ام تهیه کننده هایش آدم های فالانژی هستند!» صحبت های ابوترابی را نشان داده بود که این چه وضع صحبت رئیس جمهور است و آی نوبخت باید بیاید جواب بدهد و …! که دیشب اخبار را نگاه کردم صحبتی در این باره نکردند و خیلی خیلی گنگ گفتند که جلسه ی غیر علنی برای برخی صحبت ها برگزار شد! همان موقع که ابوترابی این حرف ها را زده لاریجانی در جلسه ای بوده که دیروزش روحانی این حرف ها را زده و شانه به شانه وزیر خارجه نشسته بوده و متلک جنسی هم به ظریف انداخته که «این آقای ظریف که این طوری منبری صحبت می کند خدا عاقبت خانوم اشتن را به خیر کند!»

 4. وحید

  اگه سیاستمدارانه تر حرف می زد بهتر بود، ولی بازدمش گرم. تا حالا کسی اینجوری گه نزده بود به این جناح بی همه چیز.

  • بنظرم سیاستمدارانه ترین و مدبرانه ترین لحنی بود که می توانست به کار ببرد. و پیش بینی تقابلی این شکلی را کرده بودم. خوشحالم که همان طوری پیش می رود که انتظار داشتم. اول از در تعامل وارد شوی و قدرتمند تر ها را ساکت کنی. بعد کارهایت را پیش ببری و طرف های مقابل تعامل ات را وادار به حمایت یا سکوت کنی. بعد با اراذل و اوباش باقی مانده مثل سگ برخورد کنی تا ببندند! حالا می خواهم ببینم کدام شان دنبه می کند حرف بی ربطی بزند!

   • وحید

    از نظر بین المللی این ادبیات قشنگ نیست اما تاثیرش روی این بی همه چیز ها عالیه. به هر حال گرگ این کاره. حتما حساب چیز هایی که ما نمی دونیم رو هم کرده. مثل اون مشنگ نیست.

    • شنیدم امروز توی مجلس ابوترابی موضع گرفته و لاریجانی نبوده!
     راستی توی مجامع بین المللی دیده ایم چه قدر مبادی آداب و صحیح صحبت می کند. در سخنرانی نیویورک اش حتا نامی از اسراییل نبرد که مجبور شود بگوید رژیم صهیونیستی!

     • وحید

      متوجه اون قضیه هستم، منظورم انعکاس حرف های داخلی اش در بین الملل بود. وگرنه در اون بخش که حرفه ای عمل کردن.
      و همینکه این حرفش “اب رو بریز اونجا که سوخته” رو تداعی کنه یه مقدار آزار دهنده ست. به هر حال قراره بعد از اون میمون به تکامل برسیم دیگه.

 5. رضا

  من واقعاً ازین برداشت ها تعجب میکنم، یعنی چی واقعاً؟ بعد از دهها سال یکی پیدا شد به احمق های دلواپس بتوپه عوضِ استقباله این؟
  به نظرم تعدادی از شهروندان در هر صورت میخواهند منتقد جریان حاکم باشن مستقل از شرائط حاکم

  • رضا

   سهیل جان گاهی از خودم تعجّب میکنم!!! فکر میکنم و در مورد خودم میپندارم آدم خیلی صبوری هستم اما جریاناتی پیش میاد که میفهمم من فقط دارم ادای آدمهای صبور رو در میارم!!
   اصلاً متوجه منظورت نشدم و چرت و چولا گفتم!! راستش اون لحظه به دلیل اعصاب خردی در دنیای واقعی اصلاً تمرکز نداشتم و تصوّر اینکه آدمی مثل “سهیل” هم بیاد منتقدِ این فعل روحانی بشه دیگه حسابی منو از کوره بدر برده بود، ببخشید دیگه……ولی خودمونیما اصلاً آدم حساب نکردی که جوابم بدی حتّی
   چون از پاک کردن کامنت بیزارم و به ندرت انجامش میدم، دیگه کامنتم رو پاک نکردم که یادم بمونه گاهی چقدر کج فهم و عجولم، و مرسی که ادبَم نکردی سهیل جان.

   • اتفاقن یه کامنت نوشتم و اشاره به یادداشت لیاخوف تو هم کردم که گفتم که اونی که می خواست یه بلا ملا یی سر نماینده مجلس ها بیاره اومده! اما اون کامنت نیامد! شاید من خیلی گنگ نوشته بودم استتوسمو! و مخلصتم هستم.

 6. مهدی ع

  دقیقا من هم این جهنم و جای گرم رو با هم لینک کردم توی تفسیر عیرفانیِ این سخنان رئیس جمهور!